2014. december 24., szerda

2014 kedvencei - 1. rész

Igaz, hogy még az évnek nincs vége, de már most összeállítottam a 2014-es olvasásaimból egy toplistát. Nem volt egyszerű, de végül csak sikerült. Terveim szerint majd egy külön bejegyzésben is fogok mindegyikről írni, de ez attól függ januárban mennyi időm lesz.
Na ,de akkor nézzük a lényeget:
10. Cassandra Clare - Az angyal
Cassandra Clare-nek a Végzet ereklyéi sorozatát is imádom, így nem csoda, hogy Az angyal bekerült az év végi válogatásra. Ez a könyv úgy 150 évvel a másik sorozata előtt játszódik, de természetesen ugyanabban a világban. A főszereplő egy Tessa nevű lány egy olyan különleges képességgel, amit eddig még nem láttunk. Találkozunk még két aranyos sráccal, akikért teljese oda lehet lenni. Nekem Tessa karaktere sokkal jobban bejön, mint Claryé és a történet is érdekesebben alakult szerintem, mint a Végzet ereklyéiben. Bár nagyon tetszett, mégis csak a 10. helyre került. Ennek az az oka, hogy emlékszem, amikor olvastam (fél éve) le sem bírtam tenni, de most, amikor visszagondolva valamilyen kedvenc részen gondolkoztam semmi különös nem jutott eszembe.
9. Gillian Flynn - Holtodiglan
Gillian Flynn egy fantasztikus írónő. Elolvasva ezt a könyvet ez volt az első gondolatom, bár semmi mást nem olvastam még tőle. (Ez nem sokáig lesz így.) Hogy lehet valakinek ilyen fantáziája? Főszereplőink egy férfi és egy nő, házasok. Meglepő módon. Boldogan élnek egy amerikai kisvárosban, amíg a nő egyszer csak eltűnik és sehol nem találják. A rendőrség nyomozni kezd, és nagyon is gyanús gyanusítottra bukkannak... A könyvből film is készült, októberben ment a mozikban. Aki már látta a filmet semmiképpen nem ajánlom, hogy elolvassa, érthető okokból. Aki viszont nem, annak feltétlenül el kell olvasnia. Nálunk otthon már szinte mindeni olvasta, még nagypapám is, úgyhogy a kor igazán nem akadály ;)
8. Kiera Cass - A párválasztó (trilógia)
Ebben az évben a trilógia mind a három kötetét elolvastam, ami már eleve mutatja, hogy rossz nem lehet. Az összes közül talán az első volt a kedvencem, azt egy nap alatt olvastam ki, teljesen beszippantott. Ez egy igazi nyálas, romantikus sztori, egy kis szenvedéssel, úgyhogy aki nem bírja az ilyesmit, annak eszébe se jusson a kezébe vennie. A főszereplő egy 16 éves lány, America, a szegénységből bekerül a palotába, a Párválasztóba, ahol a herceg feleséget keres magának. A történet valójában elég sablonos, de nekem mégis tetszett. Az olyan romantikus lelkűeknek, mint én szívesen ajánlom.


7. Ruta Sepetys - Kalitkába zárt álmok
Ezt a könyvet barátnőm ajánlására olvastam és nagyon tetszett. Már ahogy beleolvastsm az írásmódjába azonnal beleszerettem, az a tipikus olvasmányosság. Az első mondat is elég ütős, ha azt elolvastad, tuti nem dobod le rögtön a könyvet, mert ez nem egy szokványos bevezetőmondat. Remélem most egy kicsit felkeltettem az érdekődésedet és legalábba könyvesboltban a kezedbe veszed és akkor talán ott is marad. ;) Amúgy az 50-es években játszódik New Orleans francia negyedében. Egy 17 éves lány, Josie nem túl könnyű életét követhetjük. Fantasztikusan kidolgozott karakterekkel találkozhatunk, tényleg érdemes elolvasni.

6. Jojo Moyes - Akit elhagytál
Egy újabb író, akit ebben az évben ismertem meg és rögtön a kedvenceim közé lépett elő. Ez a könyv nem egy egyszerű kis limonáde, hanem azért komolyabb története van. (Legalábbis szerintem, de ezzel nem mindenki ért egyet a környezetemben.) A cselekmény két szálon játszódik, két nő főszereplésével. Az egyikük az első világháborúban, Franciaországban, a másikuk a jelenben, Londonban él. Kettejüket egy festmény köti össze. Az írónő a végéig fenntartja a feszültséget (számomra főleg az első világháborús részeknél) azzal, hogy nem tudjuk jó vagy rossz véget ér a történet. Ez is egy többgenerációs könyv lett nálunk, úgyhogy minden korosztálynak ajánlom.

A címekre rákattintva több véleményt is olvashattok, és akár meg is vehetitek őket a moly.hu-n.
Remélem van olyan könyv, ami elnyerte a tetszéseteket. A ti véleményetekre is kíváncsi vagyok, akkor is ha az teljesen különbözik az enyémtől. :) Ha még kérdésetek van tegyétek fel nyugodtan kommentben.

Dorien




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése