Ebben az évben Ruta Sepetys kedvenc íróim egyike lett. Olyan stílusban ír, hogy ha elkezdem a könyvét olvasni le sem bírom tenni. Ez egy megrázó, a második világháború idején, Litvániában játszódó történet. A szovjetek minden értelmiségit kitelepítenek az országból, Szibériába visznek. A könyvben a főszereplő, Lena és családja sorsát követhetjük végig a szörnyű körülmények. Igazi sírós könyv, úgyhogy olvasása csak százas papírzsepi mellett ajánlott.
4. Sozanne Collins - Az éhezők viadala
Én csak ebben az évben jutottam el oda, hogy elolvassam a sorozatot, de kár volt eddig várni vele. A történetet mindenki ismeri vagy a filmből, vagy a könyvből. A trilógiából két és fél könyvet úgy olvastam, hogy pontosan tudtam, mi fog történni, de olyan fantasztikusan volt megírva, hogy így is élveztem minden percét. Egyetlen bajom vele, hogy szerintem Katniss egyszerűen nem 16 éves, sokkal inkább egy huszonéveshez hasonlít tettjeiben, gondolkodásmódjában. Persze lehet mondani, hogy a kemény élet megedzette, de nekem ez nem igazán tűnt életszerűnek.
3. Kristina Ohlsson - Őrangyalok
Egyik kedvenc írónőm (a sok közül), és a műfajt is imádom. A skandináv krimi sokakat megrémít, hiszen a kemény krimiként ismert. Én nem tartom annyira durvának, persze nem a legkönnyebb olvasmány, de nem kell tőle megijedni. A sorozatnak korábban már két kötetét már olvastam, e ez számomra magasan felülmúlta a többit. Ez az egy kötet magában is nyugodtam el lehet olvasni, hiszen egy nyomozócsoportról szól, akiknek ugyan vannak magánéleti dolgaik, de az előzmények nélkül is teljesen érthető a történet.
2. Dan Wells - Részben ember
Ez is egy újabb sorozat, mint mostanában szinte minden. Műfaját tekintve sci-fi, de ez senkit ne riasszon el, mert én meg kell, hogy mondjam, nem szeretem ezt a műfajt, de ez a könyv valami fantasztikus. Az emberek létrehoztak katonai robotokat, a Részlegeseket, és szinte minden emberi tulajdonsággal felruházták őket, de szinte rabszolgaként tartották őket. Nem meglepő módon az új teremtmények fellázadtak és háború tört ki. Ha az még nem lett volna elég, egy titokzatos vírus, az RM kipusztítja az emberi faj nagy részét. Itt kapcsolódunk be a története egy orvostanhallgató, Kira szemével, aki mindenáron meg akarja találni a betegség ellenszerét.
1. Agatha Cristie - Tíz kicsi néger
Nem is tehettem mást az első helyre, mint legkedvencebb írónőm legeslegjobb könyvét. Ez az a mű, amit mindenkinek el kell olvasnia, mert egyszerűen zseniális. Agatha mindenkit az orránál fogva fog vezetni, de ennek ez a lényege. Aki elolvassa, annak előre szólok, hogy nehogy elolvassa az utolsó oldalt (ezt a szokást soha nem bírtam megérteni), mert konkrétan a gyilkos nevével végződik a történet. Az alaptörténet az, hogy tíz ismeretlen embert összezárnak egy szigetre, mert nagy vihar tör ki, így nem tudnak visszamenni a szárazföldre. Innen már nem nehéz kitalálni mi fog történni...
+1 Réti László - A hasonmás
Ez a könyv számomra az év pozitív csalódása. Olvastam a szerzőtől a történet előzményét, de annyira nem fogott meg, így ár csak kötelességből vettem ki a könyvtárból a második részt. De annyival jobb volt, mint az előző, hogy az leírhatatlan. A főszereplő egy szerethető, humoros figura, a könyv pedig egy krimi, de a teljesen humoros változatban.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése